Wydział Ekonomii
i Finansów

Studenckie podróże po nauce i kulturze - spotkania w sieci

 

Studenckie podróże po nauce i kulturze

 

Drodzy Studenci,

Jest wiele ciekawych historii do opowiedzenia, których głównymi bohaterami i bohaterkami są studenci WEiF. Wiele z tych wydarzeń to niesamowite przygody, a często gotowy scenariusz niejednego sezonu serialu. Sami bohaterowie twierdzą, że to zwykłe historie. Po prostu w pewnym momencie akademickiego życia postanowili zrobić jeden krok więcej. Zdecydowali się na podróż, po świecie wiedzy, nauki oraz kultury. Niestety z obiektywnych powodów te zwykłe/niezwykłe historie nikną w głębinach bezlitośnie upływającego czasu…

Studenci od najdawniejszych lat podróżowali i poszukiwali na różne sposoby wiedzy i doświadczenia. Stąd też, wychodzimy naprzeciw aktualnym trudnościom i zapraszamy Was na cykl Studenckich spotkań w sieci. To spotkania w kameralnej atmosferze, ze słuchawkami na uszach i gorącym napojem obok.

Popularyzacja wiedzy i podróży przy kawie i herbacie to nowy pomysł – którego uczestnikiem możesz zostać już w najbliższy piątek.

Kiedy: najbliższy piątek 12/02/2021 r. godz. 15.00

Osoby zainteresowane uczestnictwem, które jeszcze nie przesłały swojego zgłoszenia (adres mailowy) z prośbą o wpis na listę mailingową oraz do zespołu na MS Teams, proszone są o zgłoszenie woli udziału poprzez czat MS Teams u Mariusza Maka. W ten sposób spotkanie pojawi się w Państwa kalendarzu MS Teams.

Do spotkania można także dołączyć wpisując kod: y8d59db. Spotkanie poprowadzi mgr Mariusz Mak.

 

W najbliższy piątek odwiedzimy słoneczną Grecję i upalny Rzym.  W roli lokalnych przewodników wystąpią STUDENCI – Wydziału Ekonomii i Finansów, którzy skorzystali z wymiany akademickiej. Będzie okazja na podzielenie się własnymi pomysłami oraz doświadczeniami jak i zadanie pytań (również tych trudnych). 

 

P.S. Relacje z poprzedniego spotkania:

Spotkanie było bardzo inspirujące. Warto słuchać siebie nawzajem i korzystać z doświadczeń innych. Doświadczenia te można wprowadzać do swojego życia. Osobiście tak robię i dodatkowo udoskonalam te pomysły smile Koleżanki i koledzy mają często bardzo ciekawe historie do opowiedzenia, a bez specjalnego miejsca, często nie mam mamy możliwości ich usłyszenia smile.

Julia, Ekonomia, II stopień, 2 rok

O samej idei i możliwości wzięcia udziału w cyklu spotkań, usłyszeliśmy na ćwiczeniach. Główną ideą spotkania było uświadomienie nas o możliwościach, jakie daje nam międzynarodowa dydaktyka oraz zachęcenia nas do uczestniczenia w niej. Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać starszych studentów, którzy opowiadali nam o swoich doświadczeniach, oraz o tym jak program Erasmus zmienił ich życie. Bardzo duże wrażenie wywarła na mnie jedna z wypowiedzi uczestniczek, która dopiero na ostatnim roku zdecydowała się na wzięcie udziału w programie, czego bardzo żałowała i zachęcała nas abyśmy nie popełniali tego błędu. Mogliśmy również wysłuchać, jak program działa współcześnie – w obliczu pandemii. Podczas spotkania mieliśmy możliwość zadawania pytań oraz wzięcia udziału w dyskusji. Z nadzieją oczekuję, że w najbliższym czasie odbędą się kolejne spotkania, ponieważ pierwsze pozostawiło ogromny niedosyt i ciekawość.

Mateusz, Ekonomia, I stopień, 1 rok

Idea, którą się kierujemy:

Człowiek ma dwa życia, to drugie zaczyna się, gdy uświadomi sobie, że ma jedno. 

 Konfucjusz

 

 

Do zobaczenia w piątek

Wydziałowy zespół ds. umiędzynarodowienia