Wydział Ekonomii
i Finansów

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki z ekonomistami UwB

 

Za nami niedzielny Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zapraszamy w piątek, 13 maja, na kolejne wydarzenia XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Ekonomii i Finansów.

Już o 8:30 rozpoczynamy zajęcia terenowe pod hasłem „Przedsiębiorczość to dobrobyt”.   Przedsiębiorcy są kreatywni, efektywni, zaangażowani, odważni, potrafią działać zespołowo. Podejmują ryzyko, ale na ile to możliwe, ograniczają przestrzeń niepewności, dlatego powinni mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności. To wydarzenie jest krokiem w kierunku przedsiębiorczości. Zgłoś swoją drużynę i zrób krok w kierunku dobrobytu! 

O 9:30 quiz wiedzy o funduszach europejskich. Rzeczywistość wokół nas stale się zmienia. Każdego dnia obserwujemy efekty wynikające z uczestnictwa Polski w koncepcie, jakim jest Unia Europejska. Bezpośrednim efektem akcesji są projekty realizowane przy dofinansowaniu z budżetu UE. To m.in. nowe drogi, place zabaw, komunikacja miejska. To inwestycje w edukację, miejsca pracy, zdrowie. To nasza nowa, lepsza codzienność. To o tym przede wszystkim będzie ten quiz. Dla zwycięzców przewidziane są upominki.

O godzinie 11:00 „Młodzi partycypują i inspirują do działania”. Rozpoczynamy w centrum miasta, potem rozmawiamy na Wydziale. O czym? Przyszłość należy do młodych i zaangażowanych, a budżet obywatelski ma już wieloletnią tradycję w Białymstoku. Wydarzenie ma na celu zaangażowanie młodych, odpowiedzialnych osób do przygotowania potencjalnego projektu do budżetu obywatelskiego i zachęcenie innych do poparcia tej propozycji w głosowaniu. Dostarczymy niezbędnej wiedzy i pokażemy, jak działa budżet obywatelski. Zapraszamy uczniów szkół średnich – są jeszcze wolne miejsca.

Ostatnie wolne miejsca pozostały na spotkanie pod hasłem: „Od pomysłu do własnej firmy – czyli jak rozwinąć start-up”. Szkolenie ma ukazać ścieżkę rozwoju pomysłu biznesowego: gdzie można szukać pomocy i wsparcia. Opisana i wyjaśniona zostanie cała ścieżka rozwoju od pomysłu do start-upu, od start-upu do działalności gospodarczej, wraz z omówieniem poszczególnych etapów oraz możliwości uzyskania wsparcia finansowego oraz dotacji. Startujemy o godzinie 13:15 na Wydziale Ekonomii i Finansów przy ul. Warszawskiej 63.

Zapraszamy!